V Rači víťazstvo 1:0 po góle Ládyho - Petržalka lídrom tabuľky!

V Rači víťazstvo 1:0 po góle Ládyho – Petržalka lídrom tabuľky!

Po domácom triumfe nad Lozornom čakalo na tím seniorov FC Petržalka mestské derby na pôde kolektívu FK Rača Bratislava. Súboj 2. a 3. mužstva III.ligy Bratislava prilákal na štadión v Rači približne 600 divákov. Medzi nimi bola aj početná skupina priaznivcov Petržalky. Tí napriek daždivému a veternému počasiu neúnavne povzbudzovali svojich favoritov. V zostave čiernobielych boli len malé zmeny oproti predošlému meraniu síl s Lozornom. V bráne bol Milan Valašik. Namiesto Tomáša Uhlíka, ktorý mal pracovné povinnosti a Lukáša Čembu nastúpili Patrik Kavoň a David Kondrlík. V domácom drese hrali od začiatku dvaja hráči, ktorí ešte nedávno pôsobili v Petržalke. Dávid Boďo a Jakub Rojko. Rovnako z Petržalky do Rače prešiel po predošlom pôsobení pri mládeži FC ŠTK 1914 Šamorín lodivod Lukáš Luknár. Za nepriaznivého počasia rozhodol toto stretnutie jediný gól Františka Ládyho. Priniesol mnoho osobných súbojov, žrď hosťujúceho Kondrlíka, nulu na konte Milana Valašika a iné zaujímavé momenty.

FK RAČA BRATISLAVA – FC PETRŽALKA 0:1 (0:0)

Gól: 82.Lády

FK RAČA: Šlahor – Polgár, Boďo, Lenghart, Kňažek, Komorovský (79. Kusalík), Hrebačka (71. Bukovinský), Adam (28. M.Turlík), F. Turlík, Rojko (46. Golian), Grman (82. Kotek)
PETRŽALKA: Valašik – Horvát, Majerčák, Sopúch, Košťál (75. Hečko) – Lády (85. Pilát), Kavoň (88. Hitka), Piroska, Pochyba (56. Čemba)- Turčák (90. Marko)- Kondrlík

Po víťazstve na domácej pôde v súboji proti Lozornu boli futbalisti seniorského tímu FC Petržalka hosťami na ihrisku FK Rača Bratislava. V 6. kole II.ligy Bratislava pútal tento súboj veľkú pozornosť fanúšikov. Prvú šancu mal v 17. minúte hosťujúci Kondrlík. Jeho hlavičku kryl domáci gólman Šlahor. V 23. minúte nemieril presne hlavou Peter Sopúch. V 32. minúte trafil Piroska pri zakončení nešťastne do vlastných spoluhráčov. Po prvom polčase za vytrvalého dažďa svietil na tabuli výsledok 0:0.

V úvode druhej časti hry mali obrovskú šancu domáci futbalisti. Strelu striedajúceho Mareka Turlíka skvele vyrazil na roh Milan Valašik. Na opačnej strane mieril nad stopér Majerčák. V 58. minúte musel znovu zasiahnuť gólman Petržalky, ktorý vyrazil strieľaný center domácich z ľavej strany. V 71. minúte sa v pokutovom území Rače otočil s loptou Kondrlík, ktorého zakončenie mierilo do žrde Šlahorovej brány. V 82. minúte sa Petržalčania dočkali, keď loptu dopravil do siete František Lády. Obrovská radosť vypukla nielen na lavičke ale aj medzi fanúškmi hostí. Zakrátko mieril autor gólu Lády nad bránu Rače. V 87. minúte chytil strelu striedajúceho Filipa Kusalíka Milan Valašik a tak si Petržalka odviezla z Rače najtesnejšie cenné víťazstvo 1:0.

Dnešný zápas výrazne ovplyvnilo nepriaznivé počasie. Dážď a najmä silný vietor nedovoloval mužstvám kombinovať, lopta bola na podmočenom teréne rýchlejšia. Kombinácie po zemi boli tak náročnou úlohou pre oba tímy. Obrana Rače dirigovaná skúseným stopérom Petrom Polgárom dlho odolávala trpezlivým útokom Petržalky. V druhom polčase mali aj domáci príležitosti na skórovanie. Najmä šanca Turlíka gólom zaváňala. Brankár Milan Valašik ale znova potvrdil svoje kvality a žiadnu loptu nepustil za svoj chrbát. Vpredu spravil veľké množstvo práce kapitán Turčák, vidno bolo aj Kondrlíka, ktorý mal na smolu pri zakončení. V závere pri tlaku Rače pomohol defenzíve skúsený Piroska a hlavičkami aj stopér Sopúch. Hrdinom stretnutia sa stal František Lády, ktorý svojím gólom zabezpečil Petržalke tri body. Obidvaja mladí futbalisti Valentín Majerčák i František Lády, ktorí prišli ped sezónou zo Slovana Bratislava ukazujú svoj talent, schopnosti i potenciál.

Náš tím ukončil týmto stretnutím náročný týždeň, počas ktorého odohral tri súťažné stretnutia. Za výborné zvládnutie tažkého obdobia patrí vďaka a uznanie nielen hráčom ale aj trénerom na čele s Balázsom Borbélym a celému realizačnému tímu. Naši futbalisti sa v blízkej dobe zúčastnia výberu BFZ a preto nás najbližšie stretnutie čaká vo štvrtok 14.9. 2017 o 16:00, kedy budeme v 3.kole Slovnaft Cupu hosťami na ihrisku OFK Dunajská Lužná. Veríme, že naši futbalisti načerpajú sily do ďalších bojov a zodpovedne sa pripravia na pohárový zápas, ktorý bude určite lákadlom pre fanúšikov. Sme presvedčení, že dobrou hrou i priaznivým výsledkom budeme pokračovať v našej práci a dosiahneme vytýčené ciele.