V stretnutí s FK Pohronie spravodlivá remíza 1:1

Po tesnej prehre v derby s Interom Bratislava čakal na A-tím FC Petržalka domáci zápas proti FK Pohronie. Tento zápas odohrali naši futbalisti v rámci 6. kola II. ligy. V drese súpera, ktorý hráva svoje domáce zápasy na vynovenom štadióne v Žiari nad Hronom pútali pozornosť najmä dvaja hráči. Bývalý slovenský reprezentant Lukáš Tesák a bývalá dlhoročná brankárska opora Petržalky a obľúbenec fanúšikov Tomáš Jenčo. Obaja spomenutí futbalisti nastúpili v základnej zostave hlavného trénera, bývalého vynikajúceho útočníka, Milana Nemca. Lodivod Petržalky Balázs Borbély sa musel zaobísť bez zranenej dvojice kľúčových hráčov Patrika Kavoňa a Erika Prekopa. Naopak do hry sa po odpykaní trestu za červené kartu vrátil Samuel Ďurek. Na hrot útoku sa postavil Alex Iván, vedľa uzdraveného Martina Privrela sa postavil na stopéra Jakub Nemec. Peter Sopúch hral dnes ľavého obrancu a dvojicu stredových hráčov vytvorili Peter Petráš s Martinom Vicianom. Chrbát Frederikovi Valachovi dnes kryl mladík Peter Sokol. Vyše 1000 prítomných divákov videlo v chladnom počasí zaujímavý zápas s množstvom šancí, brankárskych zákrokov oboch gólmanov, dvoma gólmi ako aj iné pozoruhodné futbalové okamihy.

FC Petržalka – FK Pohronie 1:1 (1:0)

Góly: 13. Iván – 52. Ďungel
Zostavy:
Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Sopúch – Vician (73. Vecsei), Petráš, Gašparovič (81. Čerňanský) – Piroska – Iván (67. Lády), Turčák
Pohronie: Jenčo – Nosko, Tesák, Jacko , Pelegríni (83. Sojka), Frimmel (78. Pidruchnyi), Ďungel, Pavúk (88. Košuda), Hatok, Paraj, Špyrka

Po porážke na pôde Interu Bratislava privítala Petržalka na domácom trávniku kolektív FK Pohronie. V úvode stretnutia sa do šance predieral domáci Alex Iván. Tomáš Jenčo v bráne Pohronia ale jeho snahu zmaril. V 4. minúte hlavičkoval nad Jakub Nemec. V 13. minúte si domáce tribúny zakričali gól. Piroska z priameho kopu našiel prihrávkou Alexa Ivána, ktorý krížnou strelou nedal Jenčovi šancu. 1:0 pre Petržalku. Potom sa dostali k slovu aj hostia. V 25. minúte to skúšali nepresne hlavou. O tri minúty vyrazil skvele Frederik Valach na roh pokus Petra Ďungela. Na opačnej strane zneškodnil Jenčo na dvakrát jedovku Gašparoviča. V 33. minúte vyrazil brankár Pohronia aj strelu Turčáka. O tri minúty vyrazil pozorný Valach nepríjemný prízemný center Mareka Frimmela. V 40. minúte hlavičkoval vedľa hosťujúci Pavúk. V závere polčasu ešte netrafil bránu po Ivánovom centri Boris Turčák. Na opačnej strane mieril lob Tesáka len tesne nad Valachovo brvno. Po prvom polčase tak Petržalka viedla 1:0.

V druhom polčase Pohronie vyrovnalo. Peknú kombinačnú akciu pohodlne zakončil strelou po zemi Peter Ďungel. Po vyrovnaní zvýšili hostia tlak. V 54. minúte Valach famózne vyrazil pokus Pohronia z kraja. Následne trafil bočnú sieť Ďungel. V 58. minúte zahrával priamy kop Lukáš Gašparovič. Jenčo jeho pokus vyrazil a hoci sa zdalo, že lopta už bola za bránkovou čiarou, nasledoval len odkop od brány Pohronia. Následne bol Valach opäť na správnom mieste pri pokuse neúnavného Ďungela. O dve minúty chytila naša opora v bráne aj ďalšie hlavičkové zakončenie hostí. V 64. minúte chytil brankár Petržalky aj hlavičku Jána Noska. V 71. minúte si poradil aj s pokusom Frimmela. V 84. minúte odkopol Frederik Valach loptu pred aktívnym Ďungelom a o dve minúty si poradil aj s „pätičkou“ Jozefa Špyrku. Najmä vďaka heroickému výkonu mladého brankára Frederika Valacha sa tak mužstvá rozišli zmierlivo 1:1.

Dnešný zápas bol podobne ako predošlé zápasom dvoch rozdielnych polčasov. V prvom bola hra vyrovnaná, šance mali obe mužstvá a Petržalke sa podarilo otvoriť skóre. V druhom dejstve prebrali iniciatívu hostia, vyrovnali a boli veľmi blízko k streleniu druhého gólu. Hostia dokázali využiť svoju výškovú prevahu a zakončili viackrát nebezpečne hlavou. Dobre kombinovali, držali loptu a dostávali náš tím pod tlak. Naopak naši futbalisti loptu zbytočne rýchlo odovzávali a nepresnosťami zvyšovali svoju nervozitu. Domáci stopér Ján Nosko bol pre našich hráčov prekážkou, s ktorou si nedokázali poradiť a neprehral snáď ani jednu hlavičku. V druhom polčase bol nebezpečný aj Lukáš Tesák a vpredu najmä Peter Ďungel s Marekom Frimmelom. Po zápase vytlieskali fanúšikovia Petržalky Tomáša Jenča, čím dali jasne najavo, že nezabudli na služby a vernosť klubu, ktoré tento skvelý brankár v minulosti Petržalke preukázal. Aj dnes podržal svoj tím. Rovnako ako aj Frederik Valach. Jeho zákroky sú od začiatku sezóny pomyselným jazýčkom na váhach medzi ziskom resp. stratou bodov. V novozloženej obrane vynikal najmä poctivý Martin Privrel. Peter Sopúch sa z kraja viackrát pobral na útočný výlet, rovnako ako Samuel Ďurek, ktorý potrebuje ešte získať zápasovú prax.

Hru oživil pohybom a enormnou snahou František Lády. Svoje miesto si dobre zastal aj mladý Oliver Vecsei. Vpredu sa tradične snažilo trio Turčák Piroska a Gašparovič, druhý menovaný navyše nahral na gól. Alex Iván strelil pekný a dôležitý gól. Ktorý bol navyše premiérový v drese Petržalky. Vzhľadom na priebeh zápasu je bod dobrý, hoci na domácom trávniku s mohutnou podporou fanúšikov, by boli lepšie tri, ale taký je futbal. Ako nováčik si zatiaľ vedieme viac ako solídne. Stále sa však učíme plávať vo vodách druhej ligy so všetkým čo k tomu patrí. Hráčom a realizačnému tímu ďakujeme za predvedený výkon i bod do tabuľky. V septembri odohráme až tri zápasy na ihrisku súpera. Ten najbližší nás čaká v nedeľu 2.9. 2018 o 16:30, kedy budeme hosťami na ihrisku kolektívu SLAVOJ Trebišov v Trebišove. Veríme, že sa na náročný zápasový program hráči v spolupráci s členmi realizačného tímu zodpovedne pripravia a podarí sa im zo súperových ihrísk priniesť nejaké body. Rovnako sme presvedčení, že verní fanúšikovia Petržalky pomôžu svojou prítomnosťou a povzbudzovaním hráčom k dosiahnutiu priaznivého výsledku pre tím FC Petržalka.