Valentova gólová rybička znamenala bod, na kopačke mal všetky tri

"Bola to v poradí azda pätnásta štandardka, na ktorú som vybiehal. Už to muselo prísť. Podarilo sa.“
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Valentova gólová rybička znamenala bod, na kopačke mal všetky tri

Jeho vyrovnávajúci gól znamenal pre náš tím bod s cenou zlata, no ak by po hodine hry premenil vyloženú šancu, mohol byť trojbodovým hrdinom. Reč je o Róbertovi Valentovi a nedeľňajšom zápase proti FK ŠK Danubia, v ktorom Petržalčania vybojovali bod za remízu 2:2.

Nerodila sa ľahko. Tím trénera Kunsta, poznačený absenciami viacerých opôr, ťahal v úvode zápasu za kratší koniec a po inkasovaných góloch v 27. a 37. min to s ním nevyzeralo dobre. „Zaspali sme úvod, vyhrávali sme minimum osobných súbojov, chýbal nám dôraz v útoku a keď k tomu prirátame tiež nekoncentrovanosť a hru bez zaistenia v obrane, tak nám z toho proti súperovi, akým je Danubia, vzíde dvojgólové manko,“ komentoval príčiny inkasovaných gólov 30-ročný pilier defenzívnych radov FCPA Róbert Valent.

Dôležitým momentom bol prvopolčasový kontaktný gól Františka Hečka, ktorý posilnil nádeje na bodový zisk proti dobre hrajúcemu súperovi. V druhom polčase sa obraz hry diametrálne zmenil a s pribúdajúcim časom dominovali na ihrisku hráči v čierno-bielych dresoch. „Danubia patrí medzi kvalitné tímy súťaže, o čom svedčí aj tabuľkové postavenie a výkon súpera v prvej časti hry. Po prestávke sme súpera udolali kondične. Myslím si, že sme lepšie trénovaní a to sa zákonite prejavilo v obraze hry i na výsledku,“ povedal po zápase bývalý hráč bratislavského Interu, Lozorna či Senice.

DSC03692

Z pozície stopéra sa neúnavne presúval na hrot útoku a výdatne podporoval ofenzívnu snahu o vyrovnanie skóre. Z jeho aktivity sa zrodila aj príležitosť, kedy sa ocitol v ideálnej pozícii sám pred brankárom hostí, no loptu poslal mimo brány. Pri vyrovnávajúcom góle po rohovom kope však ukázal skvelú orientáciu v priestore a kus odvahy, keď rybyčkou vletel do nebezpečného priestoru aby usmernil loptu do siete. „Lopta letela veľmi nízko, azda polmetra nad trávnikom, snažil som sa ju len štrajchnúť. Bola to v poradí azda pätnásta štandardka, na ktorú som vybiehal. Už to muselo prísť. Podarilo sa.“ Napriek gólu ho aj po zápase mrzela predošlá zahodená šanca. „Škoda, bola to tutovka, ktorú som mal premeniť. V dvoch sekundách som si uvedomil, že mám na kopačke vyrovnanie a to mi priťažilo. Brankár mi zmenšil vybehnutím strelecký uhol a potom sa mi lopta nešťastne zviezla po kopačke a smerovala vedľa brány. Škoda,“ zdupľoval po zápase Valent.

Napriek strate dvoch bodov v tabuľke pravdy, drží náš tím naďalej postupové karty pevne vo svojich rukách. Štyri kolá pred koncom súťaže je na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred FA Bratislava. „Je pravda, že v zostávajúcich stretnutiach nastúpime proti súperom z dolnej časti tabuľky, ale vieme, ako to najmä v zápasoch na pôde súperov chodí. Tam sú všetci súperi pre nás ťažkí. Rozhodne nesmieme nič podceniť,“ dodal na záver Róbert Valent.

Pred ním a jeho spoluhráčmi čaká ďalšia prekážka už túto sobotu (21.5.), kedy sa FC Petržalka akadémia predstaví v zápase 23. kola na pôde aktuálne 10. tímu tabuľky – FK Dúbravka.

Napíšte komentár