Z prvého jarného zápasu sme si odniesli bod za remízu 1:1.

ŠK Závod - FCPA 1:1
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

ŠK Závod – FC Petržalka akadémia 1:1 (0:0)

Po zimnej prestávke a príprave sa v rámci 16. kola IV. ligy skupiny Bratislava vybrali seniori FC Petržalka akadémia do Závodu, kde si zmerali sily s domácim kolektívom ŠK Závod. Diváci v tomto stretnutí videli dva góly, viacero nepresných striel, premenenú penaltu, ako aj obrovské šance v závere stretnutia na obidvoch stranách. V tíme Petržalky nastalo počas zimy viacero zmien. Odišli Juraj Halenár, Peter Petráš, Juraj Piroska, Jakub Rojko a ďalší. Naopak novými tvárami sú bývalý reprezentant Slovenska Marián Had, ako aj mladí ofenzívni futbalisti Tomáš Pochyba, Boris Turčák a Róbert Matejka. Po pôsobení v Rákusku sa do Petržalky vrátil aj Luka Mašulovič. Všetci noví hráči, okrem posledného menovaného Mašuloviča, zasiahli do úvodného stretnutia jarnej časti. Jediný gól Petržalky strelil Fero Hečko. Pre zdravotné problémy nenastúpili do zápasu Dávid Marko, Roman Kusý a Patrik Zahustel.

Góly: 75′ Reisel – 50′ Hečko

ŠK Závod: Michálek, Tomiš, R. Blecha, Šišolák, Žák, Čemba, M. Blecha (76′ Gildein), Drahoš, Majzún, Reisel, Brunclík (78′ Kuklovský)

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Indrichovič, Walla, Had, Čapla- Hečko, Bončo (76′ Matejka), Uhlík, Turčák- Hronec- Pochyba

Po dlhej, približne päťmesačnej pauze, otvorili svoje brány aj štadióny v IV. lige Bratislava. Na vedúci tím tabuľky FC Petržalka akadémia čakalo stretnutie vonku, na pôde ŠK Závod. Počas zimnej prestávky opustili naše mužstvo viacerí hráči. Kapitán Peter Petráš, Juraj Halenár, Juraj Piroska, Jakub Rojko a ďalší. Novými tvárami v kádri Dominika Tótha sú mladý ofenzívny hráč Tomáš Pochyba z Interu Bratislava, z FK Pohronie prišiel Boris Turčák. Po pôsobení v Rakúsku sa do tímu vrátil Luka Mašulovič. Novým mužom v šatni je aj bývalý reprezentant Slovenska, hráč MFK Ružomberok, Brna, Sportingu Lisabon či Lokomotivu Moskva, Marián Had. Najnovšou posilou je Róbert Matejka, útočník známy z pôsobenia napr. v Slovane Bratislava. Do základnej zostavy prvého jarného merania síl sa dostali Pochyba, Turčák a Had. Počas zápasu zasiahol do hry Matejka.

Úvodná šanca zápasu patrila hosťom z Petržalky, keď Hečko hlavičkoval tesne vedľa brány Závodu. O štyri minúty vystrelil slabo na opačnej strane domáci Šišolák. V 13. minúte vystrelil z priameho kopu nebezpečne domáci kanonier Marek Čemba. Brankár Petržalky Milan Valašik jeho pokus vyrazil a loptu do bezpečia odkopol Peter Čapla. V 24. minúte chytil brankár Michálek Hroncovu strelu z priameho kopu. O štyri minúty zasahoval domáci gólman opäť, keď vyškriabal Uhlíkov center z rohového kopu. V 36. minúte sa táto situácia zopakovala. Znovu Uhlíkov roh a Michálekov zákrok. V závere prvého dejstva to skúšal trikrát Boris Turčák. Ani jedna z jeho striel sa ale medzi tri žrde nevošla a tak odchádzali mužstvá do šatne za bezgólového stavu. Na začiatku druhého polčasu mal veľkú šancu domáci Drahoš, ktorého hlavička len tesne minula bránu Petržalky. Na opačnej strane vystrelil nepresne Hronec. V 50. minúte sa priaznivci Petržalky dočkali úvodného jarného gólu, keď sa po priamom kope presadil hlavou Fero Hečko a otvoril skóre zápasu. Dve minúty nato netrafil bránu Petržalky z priameho kopu domáci kapitán Reisel. Zakrátko to skúšal hlavou aktívny Čemba, ale ani on nepochodil. V 57. resp.60. minúte vystrelili nepresne Hečko a Uhlík.

Petržalka sa nechala zatlačiť. V 68. minúte to znova skúšal nepresne agilný Hečko. Domáci kolektív potom zvýšil tlak, ktorého výsledkom bola jedenástka po ruke v pokutovom území. Tú premenil kapitán Závodu Martin Reisel a na veľkú radosť domácich hráčov i divákov vyrovnal na 1:1. V záverečnej štvrťhodine sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 82. minúte hlavičkoval nad bránu domáceho kolektívu striedajúci Matejka. Na opačnej strane rovnako striedajúci Daniel Kuklovský vystrelil nebezpečne na bránu, gólman Valašik jeho strelu vyrazil na roh. O minútu netrafil bránu Martina Micháleka Matejka. V 87. minúte mal na hlave víťazný gól Pochyba, brankár Martin Michálek ale jeho pokus bravúrne zneškodnil. Pochybova následná dorážka nemierila medzi žrde a tak si v prvom jarnom kole Petržalka pripísala bod za remízu na ihrisku Závodu 1:1. V dnešnom zápase bolo na našich hráčoch cítiť istú nezohratosť, nakoľko nás v príprave trápila rozsiahla maródka a mužstvo nastupovalo proti kvalitným súperom z vyšších súťaží vždy v inej zostave.

Dnes sme sa trápili hlavne v zakončení, keď väčšina našich striel nemierila do priestoru brány. Do postavenej obrany domácich sa útočilo ťažko a nedarili sa nám ani kombinácie, hoci sme predviedli pár pekných akcií. S prírodnou trávou sa lepšie zžilo domáce mužstvo, ktoré hralo jednoducho a nešpekulovalo. Navyše vzhľadom na úzke ihrisko boli autové vhadzovania nášho súpera neustálou hrozbou a obrana na čele s brankárom Valašikom musela byť pri týchto situáciach v strehu. Dlhé auty mal na starosti ostrieľaný domáci bek Radovan Majzún. Vpredu bola nebezpečná domáca dvojica Drahoš a Čemba.

Vpredu bolo cítiť prítomnosť Fera Hečka, snažili sa aj Turčák a Hronec. Dobre zahral aj stopér Marián Had ako aj brankár Valašik, ktorý podržal pri dvoch situáciach mužstvo svojimi zákrokmi. Stratené dva body určite mrzia, ale nakoľko aj naši rivali v boji o postup zaváhali, navýšila Petržalka svoj náskok na čele tabuľky na 7 bodov. Každé mužstvo si občas vyberie slabší zápas, ale som presvedčený o tom, že v nasledujúcom stretnutí sa hráči v spolupráci s členmi realizačného tímu dajú dokopy a na tréningoch sa zodpovedne pripravia na ďalší zápas. Ten odohrá Petržalka v nedeľu 19.3. 2017 o 10:30 na domácom ihrisku v Ovsišti. Verím, že divákom, ktorí navštívia tento zápas ponúknu hráči pekný futbal a dobrý výsledok, ktorým potešia priaznivcov Petržalky a znova sa o čosi priblížia k postupu do III. ligy.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte úvodný jarný zápas v ktorom Petržalka remizovala 1:1?
,,Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, ale skomplikovali sme si ho sami. Po góle sme prestali hrať a vyústilo to až do inkasovaného gólu. Na ťažkom teréne sme sa pokúšali hrať našu kombinačnú hru, loptu sme mali pod kontrolou, všetky snahy však končili pred pokutovým územím súpera, kde naši hráči zvolili zlé riešenia jednotlivých situácií. V závere sme mohli strhnúť víťazstvo na našu stranu, bohužiaľ sa tak nestalo.“

Vzhľadom na priebeh zápasu ste spokojný s bodom?
,,Určite nie, chceli sme všetky tri.“

V zostave sa dnes objavilo viacero nových hráčov. Ako sa Vám pačili ich výkony?
,,Majo Had si to vzadu odohral s prehľadom, tam nie je o čom. Turčák toto nabehal veľa smerom dopredu, bol nebezpečný a som si istý, že bude platným hráčom. Hlavne som rád, že sa mu nič vážne nestalo po hrôzostrašne vyzerajúcom dopade pri jednom z hlavičkových súbojov, to sú nepríjemné situácie. Pochyba veľmi chcel, nedarilo sa mu podľa predstáv, ale aj napriek tomu mohol byť hrdinom, keby premenil obrovskú šancu v závere zápasu. Musí sa dostať do hernej pohody a chytiť istotu na kopačky, futbal hrať vie. Robo Matejka sa dostáva späť ,,do futbalu,, po veľmi dlhej prestávke spôsobenej zraneniami a nie je ešte fyzicky dobre pripravený, u neho to bude chcieť ešte nejaký ten týždeň tréningu. Mladý Bončo bojoval, snažil sa, ale tiež vieme, že v ňom ďaleko viac, potenciál do budúcnosti má.

Petržalku trápilo počas prípravy množstvo zranení. Aká je momentálna situácia ohľadom zdravotného stavu hráčov? Ako sú na tom Marko, Kusý, Zahustel?
,,Všetci traja by sa mali tento týždeň zapojiť do tréningového procesu. Dúfam, že takéto obdobie, aké bolo počas prípravy, už nezažijeme.“