Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Zajtra v generálke na jarnú časť 2. ligy duel s MŠK Žilina B

Zverenci trénera Borbélyho sa stretli prvýkrát prvýkrát v novom roku 14. januára a sedemtýždňovú prípravu na odvetnú časť 2. ligy zakončia zajtrajším súbojom s jedným z účastníkov druhej najvyššej domácej súťaže – MŠK Žilina B.

Práve Žilinčania boli posledným súperom FC Petržalka v minulom kalendárnom roku, hoci na súboj pod Dubňom by sme najradšej zabudli. Káder súpera prešpikovanými viacerým hráčmi so skúsenosťami z ligy či reprezentačných výberov nám uštedril najvyššiu prehru v sezóne – 0:5. Krajšie spomienky máme na domáci duel 2. kola, keď štadión pokrstili prvými druholigovými gólmi Turčák a Prekop a naši chlapci sa tešili z výhry 2:1.

Tímy delí v tabuľke 2. ligy len trojbodový rozdiel. Oba tímy dosiahli v sedemnástich zápasoch zhodne 7 výhier, naše mužstvo má trojbodový náskok vďaka lepšej bilancii remíz. Tie nazbierali bielo-čierni o tri viac ako súper a vďaka nim má šiesta Petržalka spomínaný trojbodový rozdiel pred siedmou Žilinou.

Naše mužstvo si pripísalo v poslednom minulotýždňovom vystúpení cenné víťazstvo 2:0 na pôde ŠK Slovan Bratislava B po góloch Sombata a Viciana. Práve autor druhého gólu Martin Vician chýbal v strede týždňa kôoli zraneniu päty dvojici trénerov Borbély-Tóth počas tréningového procesu, naopak, teší nás návrat dvojice Gašparovič-Prekop. Obaja trénovali a zajtra budú pripravení zasiahnuť do duelu so Žilinou. Otáznik visí nad Borisom Turčákom, ten sa pripravoval počas týždňa individuálne, zaujímavosťou je návrat Adama Semančíka do petržalských farieb. Podľa slov trénera Balázsa Borbélyho, v dueli so Žilinou dostane priestor zasiahnuť do hry.

Zápas FC Peteržalka – MŠK Žilina B je na programe už zajtra (nedeľa 3.3.) s výkopom v tradičnom čase o 10:30. Tešíme sa na vašu návštevu!

Napíšte komentár