Slavoj Trebišov – FC Petržalka

Slavoj Trebišov 4 - 0 FC Petržalka
03 nov 2019 - 13:30Slavoj Trebišov

V zápase 16. kola II. ligy podľahol tím trénera Koníka v Trebišove domácemu Slavoju 0:4, v 76. min. videl červenú kartu Boris Turčák.

V úvode zápasu mal veľkú šancu Boris Turčák, lenže prestrelil Gmitterovu bránu. v 23. minúte odvrátila obrana Petržalky loptu z bránkovej čiary. Po následnom aute a odrazenej lopte sa dostal k strele Goran Matić a prekonal Kamenára. 1:0. V 32. minúte zakončil Denis Horník. Richard Gmitter jeho strelu s námahou vyrazil na roh. Zakrátko vystrelil vedľa brány Slavoja Juraj Piroska. V 39. minúte letela krížna strela Rolanda Černáka vedľa Kamenárovej svätyne. O chvíľu ale domáci znovu udreli, keď sa hlavou presadil Róbert Cicman. 2:0. V závere polčasu ešte vystriedal zraneného Rolanda Černáka Patrik Chovan. Po prvom dejstve tak Petržalka prehrávala v Trebišove 0:2.

V 49. minúte hlavičkoval po rohu stopér Ladislav Szöcs. Richard Gmitter jeho pokus skvele vyrazil. V 54. minúte mieril z priameho kopu nad Goran Matič. V 60. minúte vyrazil Ľuboš Kamenár nohou pokus striedajúceho Chovana. V 65. minúte namieril z priameho kopu nad bránu Slavoja Lukáš Gašparovič. o tri minúty zblokovala obrana Petržalky pokus aktívneho Chovana. Na opačnej strane vyrazil Richard Gmitter Piroskovu strelu z otočky. V 74. minúty strelil svoj druhý gól v zápase Goran Matić, ked sa pohral s obrancami Petržalky a strelou k žrdi zvýšil na 3:0. V 76. minúte bol vylúčený Boris Turčák, ktorý dostal druhú žltú kartu za odkopnutie lopty. V 79. minúte prestrelil Kamenárovu bránu zblízka Patrik Chovan. V 87. minúte uzavrel skóre zápasu na konečných 4:0 po samostatnom úniku prízemnou strelou Brazílčan Barbosa Dos Santos Silva. V závere stretnutia ešte chytil brankár Trebišova Gmitter strelu Čerňanského a tak Petržalka prehrala v Trebišove vysoko 4:0.

Najbližšie stretnutie odohrá naše mužstvo v nedeľu 10.11. 2019 o 10:30, kedy na domácej pôde privítame kolektív Partizán Bardejov.

ILUSTRAČNÉ FOTO: Tomáš Gál – FC PETRŽALKA

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 4:0

Góly: 23., 74. Matić, 40. Cicman, 87. Barbosa
ČK: 76. Turčák
Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov , Ilinjo, Barbosa, Begala, Tóth (79. Hovhannisyan), Matić (86. Hirjak), Cicman, Harvila, Černák (45. Chovan), Špak
FC Petržalka: Kamenár – Horník, Kolčák, Szöcs, Kupec, Nagy (60. Oravec), Christina, Gašparovič (75. Pochylý), Turčák, Čerňanský, Piroska

HLAS PO ZÁPASE:

Vladimír Koník (tréner FC Petržalka): „Prehrali sme zápas s mužstvom, ktoré nebolo futbalovo lepšie, ale je pravdou, že domáci pochopili dôležitosť zápasu, pristúpili k zápasu inak ako naše mužstvo a predčili nás v bojovnosti, agresivite, v túžbe po víťazstve a v efektivite. Posledné zápasy nás ako mužstvo vyzliekli donaha, prichádza čas pozrieť sa pravde do očí. Pri mužstve som krátko, ale po posledných dňoch som nadobudol pocit, že najdôležitejšou otázkou nie sú rozhodnutia majiteľov klubu, vedenia klubu či zloženie realizačného tímu. Kľúčovú otázku je nutné položiť samotným hráčom – či sú ochotní biť sa za petržalské farby.“